Birinchi O‘zbekiston–Koreya hududlararo hamkorlik forumi 2026-yil 11-sentabr | Seul
Forum O‘zbekiston va Koreya o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy va hududlararo aloqalarni yangi bosqichga olib chiqishga qaratilgan muhim muloqot maydoni bo‘ladi. Tadbir ikki mamlakatning davlat organlari, investitsiya hamjamiyati va ishbilarmon doiralari vakillarini bir maydonda jamlaydi.
Forum kun tartibidan sanoat kooperatsiyasi va investitsiyaviy sheriklikni kengaytirish, kasbiy ta’lim va malakali kadrlar tayyorlash tizimini rivojlantirish, raqamli texnologiyalar, sun’iy intellekt (AI) va IT sohalaridagi hamkorlikni kuchaytirish, shuningdek madaniy-gumanitar aloqalar hamda sport sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish masalalari o‘rin oladi.
Agar kompaniyangiz koreyalik hamkorlar bilan yangi biznes aloqalarini yo‘lga qo‘yish yoki mavjud hamkorlikni kengaytirishdan manfaatdor bo‘lsa, sizni Birinchi O‘zbekiston–Koreya hududlararo hamkorlik forumida ishtirok etishga taklif qilamiz.

Первый форум межрегионального сотрудничества «Узбекистан — Корея» 11 сентября 2026 года | Сеул
Форум станет значимой площадкой для конструктивного диалога и формирования новых партнёрств между Узбекистаном и Кореей. Мероприятие объединит представителей государственных органов, инвестиционного сообщества и деловых кругов двух стран в целях дальнейшего укрепления торгово-экономических, инвестиционных и межрегиональных связей.
В центре деловой программы - развитие промышленной кооперации и инвестиционного партнёрства, совершенствование системы профессионального образования и подготовки квалифицированных кадров, взаимодействие в области цифровых технологий, искусственного интеллекта (AI) и IT, а также расширение культурно-гуманитарных и спортивных связей.
Если ваша компания заинтересована в установлении новых деловых контактов или расширении взаимовыгодного сотрудничества с корейскими партнёрами, приглашаем вас принять участие в Первом форуме межрегионального сотрудничества «Узбекистан — Корея».