O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Mordoviya Respublikasi Rahbari Artyom Zdunov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
20-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Mordoviya Respublikasi Rahbari Artyom Zdunov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tomonlar savdo-iqtisodiy aloqalarni, sanoat kooperatsiyasini hamda hududlar o‘rtasidagi to‘g‘ridan-to‘g‘ri hamkorlikni kengaytirish istiqbollarini ko‘rib chiqdilar.
Farmatsevtika, elektrotexnika, metallurgiya, qishloq xo‘jaligi, yog‘ochni qayta ishlash va IT sohalarida qo‘shma loyihalarni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratildi.
Buxoro, Navoiy va Jizzax viloyatlaridagi sanoat parklari hududlarida yangi ishlab chiqarish quvvatlarini joylashtirish, shuningdek, korxonalar o‘rtasidagi to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni kengaytirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Tomonlar aniq kooperatsiya va investitsiya tashabbuslarini ishlab chiqishni jadallashtirish hamda tegishli tuzilmalar va ishbilarmon doiralar o‘rtasidagi hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldilar.

On 20 August, Minister of Investment, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan Laziz Kudratov held a meeting with Head of the Republic of Mordovia Artyom Zdunov.
The parties reviewed prospects for expanding trade and economic ties, industrial cooperation, and direct interaction between the regions.
Particular attention was paid to developing joint projects in pharmaceuticals, electrical engineering, metallurgy, agriculture, woodworking, and IT.
The parties discussed opportunities to establish new production facilities at industrial parks in the Bukhara, Navoi, and Jizzakh regions, as well as to expand direct contacts between enterprises.
An agreement was reached to intensify work on specific cooperation and investment initiatives and to continue engagement between the relevant institutions and business communities.