O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Eron Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Muhammad Ali Eskandari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
14-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Eron Islom Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Muhammad Ali Eskandari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tomonlar savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni yanada kengaytirish istiqbollarini muhokama qildilar. Yanvar–iyun oylarida o‘zaro tovar ayirboshlash hajmi 37,5 foizga oshib, 305 mln dollarga yetdi.
Alohida e’tibor 29 ta qo‘shma loyihani ilgari surish, shuningdek, 26–27-noyabr kunlari Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan Hukumatlararo qo‘shma komissiyaning 17-yig‘ilishi va O‘zbekiston–Eron biznes-forumiga tayyorgarlik masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro savdoni kengaytirish va yangi investitsiya loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha qo‘shma ishlarni davom ettirishga kelishib oldilar.

On 14 August, Minister of Investment, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan Laziz Kudratov held a meeting with Mohammad Ali Eskandari, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Uzbekistan.
The parties discussed prospects for further expanding trade, economic and investment cooperation. In January–June, bilateral trade increased by 37.5% to USD 305 million.
Particular attention was paid to advancing 29 joint projects, as well as to preparations for the 17th meeting of the Joint Intergovernmental Commission and the Uzbekistan–Iran Business Forum, scheduled to be held in Tashkent on 26–27 November.
Following the meeting, the parties agreed to continue joint efforts to expand bilateral trade and implement new investment projects.